Přístroj pro flexibilní práci se zprávami
P990i má několik funkcí pro práci se zprávami a různé způsoby zadávání textu. Ať jste kdekoliv, máte v ruce mocný nástroj pro práci se zprávami, který je schopen odesílat a přijímat e-maily, obrázky, video, zvuky a dokumenty v příloze.

Zadávání textu libovolným způsobem
Pomocí P990i lze psát a odesílat zprávy mnoha různými způsoby. Jedním z nich je rozpoznávání rukopisu. P990i rozpozná každé písmeno a převede ho do digitálního textu. Tento inteligentní telefon má také snadno použitelnou klávesnici hned pod displejem a vždy existuje možnost psát zprávy pomocí pera na klávesnici zobrazené na displeji. Obě klávesnice lze používat současně. Když je zavřený kryt, můžete snadno zadávat text pomocí tlačítek na telefonu P990i a funkce zadávání textu s předvídáním.Posílejte cokoliv a kamkoliv
Uživatelé P990i mohou posílat jakýkoliv typ médií, který mají v telefonu. Obrázky, video, hudbu, dokumenty. Posílejte obrázky a video pořízené fotoaparátem se dvěma mil. bodů v P990i. Čtěte přílohy k e-mailům, upravujte je a posílejte je dále. Zachyťte živý videozáznam a pošlete ho pomocí MMS. Pošlete textovou zprávu během několika sekund.
E-mail přímo v telefonu
Služba přenášeného e-mailu poskytuje bezpečný přístup k firemní nebo osobní schránce, ať jste kdekoliv. Místo abyste se museli přihlašovat pomocí PC, můžete si nechat posílat e-maily do telefonu ihned, jakmile jsou odeslány. A kdykoliv můžete spravovat vaši schránku na příchozí zprávy.